В Україні затвердили вимоги до електронних торгів по землі

Уряд України готується до запровадження торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Кабінет Міністрів України затвердив вимоги щодо підготовки до таких аукціонів у відповідній постанові на засіданні з доопрацюванням 1 день, пише Zemliak.com.

Також законодавчий акт визначив форму документації лота щодо земельних торгів для розміщення в електронній торговій системі та перелік документів, якими потенційний покупець прав на землю може підтвердити свою відповідність вимогам Земельного Кодексу України.

«Відтепер відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи — адміністратором електронної торгової системи буде державне підприємство «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства економіки», — задекларували в постанові уряду.

Водночас до електронної торгової системи можна буде отримати доступ через сервіси, які надають оператори торгових майданчиків відповідно до затверджених вимог. Перелік попередньо авторизованих електронних майданчиків всіх напрямків ЕТС «ProZorro.Продажі» можна знайти на офіційному сайті торгової системи. Тепер громади зможуть оголошувати та проводити аукціони з продажу або оренди земельної ділянки, а потенційні покупці — взяти у них участь через акредитований електронний майданчик. Також будь-хто зможе спостерігати за ходом земельних торгів в режимі онлайн.

Основні етапи підготовки до електронних земельних торгів:

  • Реєстрація на електронному майданчику,
  • Перевірка інформації/укладення договору,
  • Оголошення аукціону та завантаження документації,
  • Реєстрація заяв на участь в земельному аукціоні,
  • Перевірка документів та допуск учасника до аукціону,
  • Закінчення періоду прийому пропозицій,
  • Онлайн-аукціон.