Будівництво об'їздного моста в Миколаєві під загрозою зриву

Будівництво об'їздного моста в Миколаєві під загрозою зриву
Будівництво об'їздного моста в Миколаєві під загрозою зриву
Джерело фото: cfts.org.ua

Японські інвестори можуть відмовитися фінансувати будівництво моста через Південний Буг у Миколаєві. За проектом міст повинен стати частиною магістралі «Одеса-Мелітополь», через нього буде їздити транспорт в порти Миколаєва. Зараз вантажні автомобілі їздять через Південний Буг по Варварівському мосту, тим самим ускладнюючи рух в центрі міста.

Про це в інтерв'ю «Новинам-N» розповів депутат Миколаївської міської ради Владислав Чайка.

«На початку 2020 японці дали нам «зелене світло» і ми повстали духом: «Ну, нарешті». А зараз, розуміючи, мабуть, ще й особливості нашого менталітету, вони включили «жовтий» і сказали: «Якщо до кінця року не буде результату, питанням фінансування вашого мосту ми більше не займаємося». Тому зараз у нас два шляхи, і все вирішиться до кінця поточного року. Або цей проект буде похований назавжди і про об'їздний міст можна буде благополучно забути. Або ж, якщо не припиняти темп, є всі шанси, що в наступному році можна буде розпочати будівельні роботи», — сказав Владислав Чайка.

За його словами, японська сторона відновила техніко-економічне обґрунтування будівництва і пропонує побудувати міст на новій локації.

«З одного боку міст виходить у нас на розвилку в районі старого аеропорту, з об'їздної дороги, яка йде через Зайчевське. З боку Одеси, не доїжджаючи до Весняного, водії транспортних засобів будуть йти наліво, праворуч буде залишатися тубдиспансер, потім вони входять в Сливино, де розташований автодром», — сказав Владислав Чайка.

Тендер на проектування виграла київська компанія «Інтерпроект».

Відзначимо, що міст через Південний Буг планували побудувати за кошти японської компанії JICA. Але тоді японські інвестори прийняли рішення профінансувати інший проект.

У 2020 році Кабмін вніс будівництво моста в список пріоритетних проектів на 2020-2023 роки. На реалізацію проекту може знадобитися 8 років і $700 млн.

Нагадаємо, «Укравтодор» почав монтаж системи WiM на Варварівському мосту в Миколаєві.