Китай переглянув вимоги до якості європейської пшениці

Китайські покупці вирішили послабити ключовий показник якості для майбутніх поставок французької пшениці. Врожай зернової постраждав через дощі в поточному році.

Про це повідомило видання Nasdaq.

Франція, найбільший виробник зерна в Європейському союзі, за останні два роки стала основним експортером пшениці в Китай. Першість у поставках допомогли зайняти нестабільні торгові відносини Пекіна з іншими експортерами, а також прагнення Китаю поповнити залишки зерна.

Китайські імпортери переглянули показник міри якості помелу. Покупці будуть приймати показання 75 кг (165 фунтів) на гектолітрів, у порівнянні з мінімумом 77 кг, який спочатку був потрібний для цих імпортних операцій. Крім Китаю, вимоги до французької пшениці послабили Алжир і Саудівська Аравія.

Раніше повідомлялося, що Китай закупив близько 1 млн т французької пшениці врожаю 2021 року. Таким чином Франція вже третій сезон поспіль збереже активний темп експорту зернової в КНР.

Україна на сьогодні поставляє в Китай кукурудзу, ячмінь і сою. Як розповів заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайківський, відомство активно працює над відкриттям ринку КНР для українського борошна.

«Працюємо над відкриттям китайського ринку для українського пшеничного борошна. Це буде дуже важливим відкриттям для України», — зазначив Вадим Чайковський.