Сьогодні, 16:00 Події

Росіяни вивезли майже 90 тис. т пшениці з порту Маріуполя

Від початку 2026 року з окупованого Маріупольського морського порту вивезли 88,8 тис. т пшениці. Для цього було задіяно 12 теплоходів, повідомила Маріупольська міська рада з посиланням на управління «Россельхознадзора».

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Від початку окупації міста російська влада активно відновлювала роботу порту для масового вивезення зерна з тимчасово окупованих територій України. 

Окупанти заявляли про намір використовувати порт для виходу через Волго-Донський канал до Каспійського моря, а через Чорне та Середземне моря — до Атлантичного й Індійського океанів.

Водночас нещодавно бригада «Азов» та Сили безпілотних систем ЗСУ в межах спільної операції завдали удару по об'єктах критичної інфраструктури Маріупольського морського порту.

Читайте також: Російський «тіньовий флот» вивіз понад 850 тис. т зерна з окупованих територій України у 2026 році — Сибіга

  • 16 січня 2026 року з тимчасово окупованого порту Маріуполь росіяни під контролем «Россельхознадзора» відправили на експорт перше судно з викраденою українською пшеницею. 

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2026 р.