Експорт зерна з України може різко зрости у 2026/27: ячмінь +133%, кукурудза +26%, пшениця +19% — прогноз FAS USDA
У 2026/27 маркетинговому році очікується суттєве зростання експорту основних зернових культур з України. Про це йдеться у звіті FAS USDA.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Зокрема, експорт ячменю може зрости на 133% — до 4,2 млн т, кукурудзи — на 26% (до 26 млн т), пшениці — на 19% (до 15,5 млн т).
Загалом виробництво зерна в Україні у 2026/27 МР, як очікується, зросте завдяки врожайності вище середнього рівня на тлі сприятливих погодних умов навесні 2026 року.
Що відбувається з експортом українського зерна у 2025/26 МР:
За перші дев’ять місяців поточного сезону експорт зерна з України був на 22% нижчим, ніж за аналогічний період минулого року.
У FAS зазначають, що скорочення пов’язане з комплексом факторів, насамперед війною. Зокрема, російські атаки на транспортну інфраструктуру (залізниці та порти) та енергосистему у певні періоди обмежували можливості перевезення зерна від поля до експортних терміналів.
Також в агентстві звернули увагу, що від початку 2025/26 МР ціни на зерно були нижчими, ніж торік.
«Це може бути пов’язано з вищими оцінками світового виробництва зерна та більшими перехідними запасами на кінець 2025/26 МР за оцінками USDA. Крім того, представники галузі зазначають, що з початку повномасштабного вторгнення Росії українські аграрії змогли суттєво наростити потужності для зберігання зерна безпосередньо в господарствах. Поєднання низьких цін і можливості тримати запаси поруч у очікуванні «кращої ціни» спонукало фермерів призупинити активні продажі зерна», — йдеться у звіті.
Купуй підписку на карту елеваторів України →
Додатковим фактором стали імпортні квоти ЄС, які змусили експортерів повертатися на традиційні ринки, де ціни, як правило, нижчі.
Читайте також: Україна увійде у новий сезон із надзвичайно великими залишками зерна — 13 млн т
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2026 р.