Сьогодні, 11:30 Експорт

АгроВіста планує експортувати 250 тис. т агропродукції цього сезону та орієнтується на ринки Азії й Африки

Агрохолдинг «АгроВіста» планує вийти на обсяг трейдингу у 250 тис. т агропродукції в сезоні 2025/26. Це дозволить компанії щомісяця формувати мінімум один хендісайз. Про це розповів фінансовий директор «АгроВіста» Павло Фесюк, пише Latifundist.com.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

За його словами, «Світловодський річковий термінал», який належить компанії, нині працює як повноцінний «сухий порт» з можливістю обробки понад 200 тис. т.

«Ми — одна з небагатьох компаній, яка зберегла флот на Дніпрі. Раніше співпрацювали з «НІБУЛОНом», надаючи їм послуги з річкової логістики. Подивимось, як складеться цей сезон — у попередньому навіть вантажів для залізниці бракувало», — каже Фесюк.

Термінал розташований у кукурудзяно-соєвій зоні, тож його завантаження цьогоріч напряму залежатиме від врожаю кукурудзи. 

Фесюк зауважив, через те, що ринок ЄС скоротиться, «АгроВіста» у партнерстві з «АГРОТРЕЙД» та «ОККО» планує переорієнтовувати свій експорт на регіони Азії та Африки.

«Це вимагає вже іншого розміру логістики — не хендісайзів, а суден класу панамакс. А для формування таких обсягів необхідна достатня ліквідність або ефективні партнерські програми», — каже топменеджер.

Наразі компанія вже має укладені контракти на пшеницю і кукурудзу, зокрема — з постачанням до ЄС.

Також він додав, що зараз на ринку спостерігається надмірна кількість трейдерів — це посилює конкуренцію і знижує маржинальність. 

І головне, зауважив Фесюк, повернення в Україну великих транснаціональних компаній — так звані ABCD, які прагнутимуть скуповувати продукцію виключно на FOB. Вони вже перейшли на лінійні елеватори, фактично переклавши всі ризики й логістичні виклики на місцеві компанії. 

«Також ми спостерігаємо тенденцію, коли простіше купити елеватор, ніж будувати його, а наступним етапом можливо, стануть порти. Я не виключаю, що після цього сезону ми побачимо перерозподіл власників портової інфраструктури і консолідацію ринку. Ринок повинен прийти до форми, де трейдер володіє логістикою і портовою логістикою. Всім ланцюжком», — підсумував фінансовий директор «АгроВіста».

Читайте також: В Україні збудують ще один біогазовий завод, проєкт вже розробили

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.