Китай зменшив імпорт австралійської пшениці на користь дешевшої російської
В останньому кварталі року на світовому ринку пшениці продовжується розпродаж зерна через необхідність звільнити місце перед новим врожаєм. Це негативно вплине на еталонні ф’ючерси в Чикаго, які вже торгуються поблизу мінімальних значень з 2020 року через велику світову пропозицію, повідомляє Reuters.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Зокрема, в Австралії наприкінці сезону очікують 5-6 млн т перехідних залишків, а за вдалого врожаю показник сягне 8 млн т. Це змусить фермерів дешевше продавати зерно на експорт, щоб звільнити місце. Зниження імпорту з боку Китаю та конкуренція від великих поставок Росії, також спричинять тиск на ціни.
За даними австралійської митниці, з жовтня по березень 2024/25 МР Австралія відправила до Китаю всього 546 тис т пшениці, порівняно з 2,9 млн т в перші шість місяців сезону 2023/24 і 4,4 млн т за той же період в 2022/23.
Найближчими тижнями розпочнеться збирання врожаю пшениці в Північній півкулі, у тому числі й в Росії. За словами аналітиків, це призведе до появи на ринку дешевого зерна та обмежить експортні перспективи Австралії.
Виробництво пшениці в Австралії цього року прогнозують на рівні 28-34 млн т. Китайські трейдери замовили чотири або п’ять 55-тисячних партій австралійської пшениці на початку травня, але це поки єдині нові китайські закупівлі цього календарного року. Росія, тим часом, продовжує відвантажувати зерно за конкурентоспроможними цінами навіть у міжсезоння.
Трейдери сподівалися, що більше австралійських вантажів пшениці потрапить на Близький Схід та в Африку. Очікувалося, що Росія матиме менше можливостей для експорту.
Читайте також: Виробництво пшениці в Туреччині цьогоріч знизиться, а кукурудзи та соняшнику — зросте
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.