Вчора, 18:00 Елеватори

Аграрії зараз не лише навчилися працювати з рукавами, але й експериментують з різною довжиною силобегів — ЧИСТЕ ПОЛЕ

Аграрії зараз не лише навчилися працювати з рукавами, але й експериментують з різною довжиною силобегів. В компанії «ЧИСТЕ ПОЛЕ», що займається виготовленням рукавів для зберігання зерна, серед клієнтів є такі, що замовляють зовсім короткі рукави — по 30 метрів — тому що використовують вузький майданчик для їх складання, розповів керівник компанії Тарас Лисенко в інтерв'ю для Elevatorist.

Підписуйтесь на наш YouTube: Що ховають в рукавах аграрії Вінничини? Досвід використання полімерних рукавів Планета Пластик

Довшими рукавами, понад стандартних 60 метрів, в господарствах також цікавляться. За словами керівника, аграрії зараз навчилися працювати з рукавами та експериментують з різною довжиною силобегів. Він відмітив, що тенденція переходить на використання силобегів по 75-90 метрів, навіть 120 і більше.

«Чим вигідні довгі рукави? Бо можна відпрацювати зміну, не зупиняючись зайве на заправляння силобега. Наприклад, в господарстві зранку до обіду використовують 2-3 рукави стандартного розміру, при цьому на заміну мішка йде від 30 хвилин. А якщо рукав довгий, то зранку вдягли, і його вистачає до обіду, а то й більше. Тобто, за зміну проводять одну-дві заміни рукава. Можна працювати, майже не зупиняючись», — пояснює керівник.

Наразі в компанії можуть виконувати різні індивідуальні замовлення, завдяки самостійному гофруванню. Є багато запитів на рукава 90 метрів, а також 120 метрів. 

В господарствах, де використовують силобеги такої довжини персонал має лише 4 заміни рукавів за добу завантаження. З коротшими силобегами їх було б від 8 і більше. Керівник зазначив, що заміна 120-метрового рукава займає не набагато більше часу, ніж 60-метрового — різниця складає приблизно 15%.

Читати за темою: Ми розв'язали головну проблему в переробці полімерних рукавів — ЧИСТЕ ПОЛЕ

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.