Сьогодні, 11:30 Експорт

Європейський Союз має намір суттєво підвищити тарифи на імпорт українських агротоварів — Financial Times

Європейський Союз має намір суттєво підвищити тарифи на імпорт українських товарів після припинення дії АТЗ з 6 червня 2025 року, повідомляє Financial Times.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Рішення про припинення спеціальних торговельних пільг, які дозволяли більшості українських товарів безмитно потрапляти на європейський ринок, було прийняте під тиском країн-членів ЄС. Особливо фермери з Польщі та Франції обурені зниженням цін, через конкуренцію з боку української продукції.

На зміну автономних торговельних заходів (АТЗ), які скасовують залишкові мита для України, Єврокомісія пропонує «перехідні заходи».

Наразі йде робота над переглядом угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною. Післявоєнні домовленості не будуть поновлені, підтвердив представник Комісії.

Він додав, що комісія також розглядає можливі перехідні заходи на випадок, якщо переговори не будуть завершені та застосовані до 6 червня.

«Це дуже поганий сигнал для України. Знадобиться часу щонайменше до жовтня, щоб знайти рішення», — сказав Бернд Ланге, голова комітету Європарламенту з торгівлі.

Він також розкритикував представників комітету за затримку в проведенні обіцяних торговельних переговорів, враховуючи, що крайній термін у червні був «відомий давно».

«Ситуація справді неприйнятна», сказав Ланге.

В Україні уряд попереджає, що за умови повернення до довоєнних торговельних умов, доходи країни зменшаться приблизно на 3,5 млрд євро на рік.

«Це величезний крок назад. Те, що ми бачимо зараз, — це відсутність розуміння. Нам потрібна передбачувана торгівля. Ми ще не знаємо, якими будуть правила, і це неприйнятно», — сказав Михайло Бно-Айріян, торговий представник Федерації роботодавців України.

Найбільші обмеження стосуватимуться кукурудзи — квота на яку зменшиться з 4,7 млн т до 650 тис. т на рік, а також цукру, меду та птиці. 

Дипломати ЄС повідомили, що перехідні заходи Комісії передбачають розподіл річної безмитної квоти на 12 місячних, щоб зменшити імпорт під час переговорів.

  • Раніше повідомлялось, що в ЄС досі не розпочали перемовини щодо подальшого режиму торгівлі з Україною

Читайте також: Коваль спростував, що Україна повернеться до довоєнних умов торгівлі з ЄС

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.