19 вересня 2024, 12:00, Переробка

Форвардні закупівлі пшениці дозволяють борошномелам забезпечити заводи сировиною — переробник

За продвольчу пшеницю борошномели конкурують із експортерами, тому окремі переробники, аби гарантовано забезпечити власне виробництво сировиною, закуповують пшеницю у фермерів за форвардними контрактами. Про це журналісту Elevatorist.com розповів директор КВФ «Рома» Сергій Цимбалов на конференції «Зерно і переробка: розвиток попри війну 2.0».

Цікаве і корисне про елеватори та зберігання зерна дивіться на нашому YouTube-каналі

За його словами, по форвардах з фермерами компанія «Рома» співпрацює вже близько 10 років. У військовий час ця співпраця залишається приблизно в тому ж обсязі, що і до війни. Тобто компанія контрактує від 7 до 10 тис. т пшениці. 

«Така співпраця нам вигідна, тому що ми маємо гарантований об’єм пшениці на період збирання врожаю. Це може бути 5–10 тис. т. Ми розуміємо, що такий обсяг сировини вже буде нашим, якщо не станеться якихось форсмажорів. А фермеру цікаві форварди, тому що він може отримати оплату на свої технологічні операції, наприклад, на посіву або збирання пшениці», — говорить Сергій Цимбалов.

Він зазначає, що ціни на пшеницю задають експортери, а переробникам доводиться до них «підтягуватися». Вистояти в конкуренції за продовольчу пшеницю переробникам допомагає комплексний підхід до бізнесу, адже форвардні контракти — це лише гарантія отримання сировини. А далі виробництво потрібно ще зробити рентабельним.

Читайте також: Борошно навалом або в мішках експортувати на Балкани не вигідно. Додаткову вартість дає рітейл — учасники ринку

  • В Мінагро запевнили, що мінімальні розраховані експортні ціни не мають зашкодити нормальному функціонуванню ринка.

Майя Муха, Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.