Україна стикається із жорсткою конкуренцією на зерновому ринку Єгипту — PROMETEY
Традиційно, Єгипет є ключовим імпортером української пшениці. За даними оперативної експортної статистики, Єгипет входить у топ-5 головних імпортерів зернових. Але обсяги поставок українського зерна до цієї країни з кожним наступним сезоном все зменшуються.
Про це повідомляють аналітики агрохолдингу PROMETEY.
Жорстку конкуренцію українському зерну складає російське збіжжя. За перше півріччя 2024-го року, загалом в Єгипет було завезено 7,3 млн т пшениці. З них лише 1,16 млн т — з України. В той же час Росія поставила в Єгипет — 5,68 млн т пшениці.
Керівник департаменту зовнішньо-економічної діяльності PROMETEY Олег Яшулін вважає, що російська пшениця виграє від нечесного демпінгу. Зернова має низьку якість, і відповідно, нижчу ціну.
«...До того ж росія вивозить пшеницю з окупованих територій України, зокрема з Криму. І продає її за низькими цінами. Україна ж не може продавати так дешево, тому ми і маємо ситуацію, коли росія продає за 215$, а Україна за 240$. Різниця аж у 25$. Іноді і 27$»,— говорить керівник департаменту зовнішньо-економічної діяльності PROMETEY Олег Яшулін.
За його думкою, сьогодні є перспективи вигідного продажу пшениці на європейському ринку.
В той же час українцям є сенс везти до Єгипту кукурудзу. Україна зберігає лідируючу позицію серед експортерів кукурудзи в Єгипті. Від початку 2024-го року український агровиробник туди продав майже 2,5 млн. т кукурудзи. В той час як Росія навіть не в трійці лідерів.
PROMETEY, який від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розпочав бізнес на єгипетському ринку, налаштований і далі боротися за частку ринку в цій країні.
Крім того, компанія планує активно освоювати ринки Європи.
«Думаю, що українську пшеницю треба везти на ринок Європи. Там врожай поганий, фураж може рахуватись по вищій ціні. А також Марокко, Туніс»,— говорить Олег Яшулін.
З початку 2024-го року найбільшими імпортерами українського зерна в ЄС є Іспанія, Італія, Португалія, Румунія. У PROMETEY нині активно досліджують ринок Іспанії, мають у планах там розшити свої потужності. Та єгипетський ринок залишати не збираються.