26 квітня 2024, 11:21,
Логістика
В Каспіт Трейд дали поради експортерам-вантажовласникам, як діяти у разі оголошення на судні «Загальної Аварії»
Судна, які зараз приходять в українскі порти — здебільшого зношені, часто ламаються та потрапляють у аварії. А ці аварії у деяких випадках можуть виливатися у Загальну Аварію, за умов якої можна понести дуже великі додаткові витрати, які нівелюють весь сенс комерційної угоди.
«Каспіт Трейд», отримавши досвід в такий ситуації, дає поради іншим учасникам, як запобігти великих втрат в подібних ситуаціях:
- Необхідно повністю виходити на офіційну переписку із судновласником та його юристами, із свого боку підключати до роботи спеціалізованих юристів та свою страхову компанію.
- Важливо працювати саме з профільними юристами, адже це дасть змогу не наробити помилок і вірно оформити всі документи для страхової компанії.
- Розраховувати у разі GA на швидкий ремонт судна не потрібно, бо судновласнику не вигідно переплачувати за прискорені роботи та доставку запчастин.
- Також не варто розраховувати на штрафи чи компенсації від власників судна — майже у всіх договорах на фрахт не вказані терміни, за які судно може прибути до місця призначення. І цей пункт нереально ввести у договір. В окремих випадках було, що судна стояли в ремонті по 3-4 місяці.
- Розраховувати на депозит від страхової компанії для покриття ЗА теж не варто. Для цього має бути страховка від першокласної європейської компанії, а вони як раз таки неохоче страхують українські вантажі.
- Взагалі при страхуванні вантажів слід обирати міжнародні страхові компанії, або українські, що перестраховуються в них.