На світових біржах знижуються ціни на пшеницю та кукурудзу — аналітики
Активізація розмов про можливі шляхи розблокування українського експорту зерна та закриття позицій спекулятивними гравцями сприяли активному падінню котирувань на американську пшеницю протягом вчорашніх торгів.
Про це повідомляють аналітики Barva Invest на своєму тг-каналі.
Липневий ф’ючерс на американську пшеницю знизився на $0,35/бушель. Ціна на європейську пшеницю знизилась більш суттєво, на €15,5/т, а на чорноморську на $10/т.
«Ціни на українську пшеницю залишаються в стабільному діапазоні при невисокій активності ринку», — зазначають аналітики.
Станом на 25 травня ціни на пшеницю з поставками у липні на світових біржах склали:
- на біржі Чикаго (ZWN2) — $11,54/бушель;
- на біржі Euronext (EBMU2) — €410 /т(вересневий контракт);
- на базисі Black Sea (BWFK2) — $405,0/т;
- внутрішній ринок (СРТ 11,5%) — 5400-7300 грн/т.
Щодо кукурудзяного ринку, то прогрес посівної в США та розмови про відкриття китайського ринку для бразильської кукурудзи сприяли активному зниженню котирувань на американську кукурудзу протягом вчорашніх торгів. Липневий ф’ючерс на американську кукурудзу знизився на $0,14/бушель, а на чорноморську на $3,75/т.
«Ціни на українську кукурудзу залишаються стабільними, проте логістичні проблеми продовжують погіршуватись», — повідомляють трейдери.
Ціни на липневі ф’ючерси на кукурудзу на світових біржах:
- на біржі Чикаго (ZCN2) — $7,71/бушель;
- на базисі Black Sea (BWFN2) — $341,25/т;
- на базисі спот, Ізов (DAT) — $240/т.
Нагадаємо, російське Міноборони повідомило, що начебто відкриває два морські гуманітарні коридори для виходу іноземних суден із портів на Чорному та Азовському морях