Українські аграрії витісняють фермерів Польщі з ринків Західної Європи — польський активіст
Українська агропродукція дедалі активніше витісняє польських виробників із ринків Західної Європи, зокрема Німеччини та Франції. Про це заявив представник польської організації «Загальнонаціональний протест фермерів» Даміан Муравець, пише Latifundist.com.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
За словами Муравця, український агросектор значною мірою орієнтується саме на ринок ЄС.
«Наш ринок Європейського Союзу минулого року, як вони повідомили у своїх даних, становив майже 50% їхнього експорту», — сказав він.
Активіст також наголосив, що польський та український агросектори є «величезними конкурентами».
«Вони витісняють нас з німецького та французького ринків, і загалом із Західної Європи, куди ми експортуємо більшість наших товарів», — додав Мурацець.
Він уточнив, що йдеться про конкуренцію у таких категоріях, як зерно і зернові продукти, м'ясо, худоба, тютюн, риба та продукти переробки. На його думку, в цих асортиментах узгодити інтереси обох сторін буде складно.
Читайте також: Єврокомісія просить Угорщину скасувати заборону на імпорт української агропродукції: хто ще має такі обмеження, а хто відмінив їх
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2026 р.