Сьогодні, 10:00 Елеватори

На Вінниччині на базі елеватора планують створити індустріальний парк

У Козятинській міській громаді на Вінниччині планують створити індустріальний парк на базі діючого елеватора. Проєкт реалізують поетапно, перша черга вже працює. Про це повідомив голова обласної ради Вячеслав Соколовий під час робочої поїздки.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

За його словами, елеватор став основою для майбутнього індустріального парку. У межах проєкту передбачено запуск виробництва технічного спирту, біопалива, а також переробку вторинної сировини на пелети.

«Для України важлива енергетична незалежність, тому процеси з переробки та виробництва біопалива, генерація електроенергії — вкрай необхідні», — зазначив Соколовий.

Козятинська громада вже надала земельну ділянку під будівництво індустріального парку. Очікується, що проєкт створить нові робочі місця та забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету.

Секретар Козятинської міської ради Ірина Репало уточнила, що підприємство збудували фактично з нуля. За її словами, розташування елеватора дуже вдале — поруч розташовані вузлова залізнична станція та автомобільна траса. Сировину на підприємство постачають з агропідприємств колишнього Козятинського району, а також сусідньої Житомирської області.

Після будівництва другої черги елеватора за програмою USAID Агро керівництво підприємства розглядає питання про створення Індустріального парку.

Купуй підписку на карту елеваторів України

Наразі елеватор працює як повноцінний комплекс: він надає послуги з приймання, аналізу, доробки, сушіння, сортування, зберігання та формування товарних партій зерна, а також відвантаження на автомобільний і залізничний транспорт.

Читайте також: На Вінниччині створять індустріальний парк для виробництва борошна та круп

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.