Сьогодні, 12:00 Експорт

Необхідність досушування кукурудзи сповільнила її експорт з України — FAS USDA

В Україні затримки з експортом кукурудзи виникли через необхідність досушування зерна з підвищеною вологістю — на рівні 32–35%. Про це йдеться у звіті FAS USDA від 4 лютого 2026 року.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

У відомстві зазначають, що на початку жнив інтенсивні опади, через які техніка не могла заїхати на окремі поля,  сповільнили збирання врожаю. Водночас аграрії надавали пріоритет збиранню олійних культур, а не кукурудзи. Волога погода також призвела до надмірної вологості качанів.

«За інформацією галузі, в окремих партіях вологість становила 32–35%, що значно перевищує нормальний рівень у 20–22%. Це спричинило затримки з експортом, оскільки зерно необхідно було досушувати перед відправленням у порти. Деякі фермери повідомляли, що залишали кукурудзу в полі для зниження початкової вологості, оскільки температура та вологість різко знизилися», — зазначають у FAS USDA.

На момент публікації звіту, в Україні продовжується збирання кукурудзи. За даними Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства, станом на 15 січня було обмолочено 92% площ, що дало 28,9 млн т кукурудзи. У FAS USDA оцінюють, що на решті площ буде зібрано трохи більше ніж 2,0 млн т зерна. Оцінка ґрунтується на фактичній врожайності в 16 регіонах, де жнива ще тривали.

Читайте також: Українська кукурудза втрачає конкурентність на зовнішніх ринках через високі ціни

Купуй підписку на карту елеваторів України

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.