Сьогодні, 09:00 Україна

Елеватори просять тимчасово не завозити кукурудзу через нестачу потужностей для сушіння — аналітики

В Україні, попри покращення погодних умов, швидкість надходження кукурудзи на ринок залишається обмеженою. Основна причина — висока вологість зерна, повідомляють в аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Аналітики пояснюють, що для доведення кукурудзи до необхідних показників, доводиться знімати по 10–12% вологості, що сильно уповільнює роботу сушарок.

«Тому елеватори повідомляють про нестачу потужностей і просять тимчасово не завозити нові партії зерна», — зауважили у ВАР.

Наразі в Україні намолочено майже 21 млн т, але близько третини врожаю залишається в полях. Найбільші затримки спостерігаються у північних і західних областях.

Спотові ціни залишаються стабільно вищими за форвардні й становлять 211–212 $/т або 10,1– 10,2 тис. грн/т і може зростати далі.

 «Ми бачимо повільний, але стабільний рух вгору. Ціни можуть додавати по $1–2 на тонні щотижня», — вважають аналітики.

Читайте також: Проблема вологості кукурудзи найближчим часом не лише не зникне, а й може посилитися — ASAP Agri

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.