Висока конкуренція на ринку Китаю обмежуватиме ріст цін на український горох
Експортний попит та ціни на горох в Україні зростають. Цьому сприяло офіційне відкриття ринку Китаю для українського гороху та скасування Індією імпортних мит на жовтий горох, повідомляє GrainTrade.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Наразі, багато компаній почали закуповувати зернобобову культуру для експорту, що посилило конкуренцію та підтримало ціни.
На старті нового сезону закупівельні ціни на горох в Україні виросли до 275-280 $/т (13,5-14,0 грн/т) з доставкою до чорноморських портів, що відповідає рівню максимальних цін наприкінці минулого сезону.
За прогнозами аналітиків, у 2025/26 МР Україна може експортувати біля 400 тис т гороху, що відповідатиме рівню 2024/25 МР.
Водночас, Китай після введення з 7 березня 100% мита на канадський горох, збільшив закупівлі російського гороху. За 5 місяців 2025 року Китай імпортував 333 тис т гороху з Росії та 319 тис т з Канади. За оцінками USDA загальний імпорт Китаю у 2024/25 МР складає 1,5 млн т гороху.
«Українському гороху буде складно конкурувати з російським та канадським на ринку Китаю, тому не варто розрахувати на стрімке зростання цін після відкриття китайського ринку для українського гороху», — пояснюють фахівці.
У 2024 році Росія експортувала майже 2 млн т гороху (від загального врожаю близько 4 млн т), основними покупцями стали Китай та Індія. Канада з початку нового сезону вже поставила 1,76 млн т, а прогноз загального експорту складає близько 2 млн т гороху.
Читайте також: Українські експортери гороху в Китай проходять відеоінспекції китайської митниці — Скляренко
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.