Фермери стримують продажі ячменю — трейдерам не вистачає обсягів закрити китайські контракти
Нещодавно китайські імпортери законтрактували близько 700 тис. т українського ячменю врожаю 2025 року, всього було продано 9-11 суден класу панамакс. У зв’язку з цим ряд експортерів на ринку очікують надходження перших 3-4 суден під завантаження. Про це повідомив Богдан Костецький, співвласник і операційний партнер Barva Invest, пише Latifundist.com.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
При цьому, за словами фахівця, рівень покриття обсягів ячменю для завантаження суден у експортерів наразі слабкий. Фермери стримують продажі на тлі достатньої забезпеченості обіговими коштами. Це створює «ринок продавця», де ціни зараз підвищились до $208 (9900+ грн) СРТ глибоководний порт.
«Традиційно українські виробники зайняті жатвою та вичікують на максимальні ціни. Власне, цінова підтримка стимульована тим, що експортерами продано на Китай ячмінь саме українського походження. Вихід з контрактних зобов'язань для них коштуватиме десятки доларів на тонну. Тому на сьогодні експортери змушені конкурувати за ячмінь із сертифікацією на Китай, навіть якщо рівень закупівельних цін буде для них збитковим», — пояснив Костецький.
Один з трейдерів підтвердив сказане, зазначивши, що трейдерам варто було ще на етапі продажів враховувати вплив весняних заморозків на врожайність та небажання фермерів активно продавати врожай під жнива. Тому що ці фактори також розігрівають ринок.
«Ми в цю гру не грали й за ними не бігали — відкуповуємо те, що можемо, по 9200–9250 грн/т. Без жодних планів на партію: що візьмемо — те й продамо», — додав трейдер.
Читайте також: У 2024/25 МР експорт зерна з України впав на понад 10 млн у порівнянні з попереднім сезоном — УЗА
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.