Сьогодні, 11:30 Елеватори

Цехаве Корм планує збільшити потужності свого елеватора

Філія «Цехаве Корм», що знаходяться у Гайсині Вінницької області, планує розширення потужностей власного елеватору для зберігання сої. Наразі тут можуть прийняти 1,5 тис. т бобів на добу за умов, що вологість культури не перевищуватиме 20%. Про це в рамках «Агротуру: Переробка на ходу» розповів директор філії «Цехаве Корм» Володимир Шрамко кореспонденту Elevatorist.com

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Завод компанії виготовляє готові комбікорми, а також премікси та концентрати для с/г тварин. Сою для виробництва закуповують у регіональних аграріїв, що вирощують олійну в достатній кількості. Щодоби підприємство переробляє 230-240 т соєвих бобів, тож за словами директора, питання збільшення обсягів зберігання для компанії залишається актуальним.

«Плани на розширення зберігання в нас залишилися. До початку війни ми вже навіть почали розробляти проєкт. Він наразі не скажу що заморожений, але поки що на паузі. В подальшому хочемо збільшити не тільки об'єми зберігання сировини — соєвих бобів, а також і готової продукції», — сказав Володимир Шрамко. 

Зараз елеватор заводу може одночасно зберігати 19,5 тис. т сої. Готову продукцію можна одночасно розмістити у 4-х конусних хоперах по 500 т. Крім того, продукцію фасують і у біг-беги з подальшим зберіганням в підлогових складах. 

Також, на заводському елеваторі встановлено одразу 2 сушарки. 

«На першій сушарці ми підсушуємо сою до базису у 12% вологи перед зберіганням, друга сушарка використовується безпосередньо перед переробкою бобів, на ній досушуємо сою до 9-9,5% вологи. Ми так працюємо, бо якщо не досушувати боби перед переробкою, то продукція матиме гірші показники якості. Покращується не тільки протеїн, стають ліпшими і інші показники, зокрема, отримуємо нижчі інгібітори трипсину», — зазначив керівник. 

Редакція Elevatorist.com продовжує свій агротур по переробним підприємствам України. Партнер проєкту: Райффайзен Банк Україна.

Читайте також: Переробник на Київщині будує виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.