Вчора, 10:15 Світ

Китай впевнено розширює джерела імпорту соєвого шроту, очікується перша поставка з Аргентини

У червні Китайська митниця дозволила імпорт соєвого шроту з Уругваю. В липні очікується перша поставка шроту з Аргентини. Разом з цим, Китай також схвалив імпорту соєвого шроту з Ефіопії. Ці дії здійснені в рамках стратегії Китаю щодо розширення джерел поставок на тлі торговельної війни між Пекіном і Вашингтоном. Про це пише Reuters.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Минулого місяця Китай доповнив список постачальників, до якого входять Аргентина, Бразилія, Росія та Білорусь, дозволивши поставки соєвого шроту з Уругваю.

Також, з 3 липня в Китай дозволено ввезення ефіопського соєвого шроту, який відповідатиме фітосанітарним стандартам Китаю та буде вільний від шкідників.

«Це частина ширшої стратегії диверсифікації джерел поставок та зменшення залежності від імпортованих сої. Очікується, що обсяг буде великим», — сказала Роза Ван, аналітик шанхайської агроконсалтингової компанії JCI.

Кілька китайських переробників у червні підписали угоду про першу партію соєвого шроту з Аргентини, оскільки китайська кормова промисловість прагне розширити свої варіанти поставок, щоб пом'якшити потенційні перебої, спричинені торговельною війною між США та Китаєм.

За повідомленням Reuters, 7 липня Bunge зафрахтувала 30 тис. т аргентинського соєвого шроту до Китаю. Це стане першою поставкою соєвого шроту з тих пір, як Пекін схвалив імпорт з Аргентини у 2019 році. Згідно з даними китайської митниці, досі не було зареєстровано жодних закупівель вантажів аргентинського соєвого шроту.

Морське агентство Аргентини зазначає, що Bunge відвантажуватиме соєвий шрот на судно NORDTAJO, яке очікується 16 липня для транспортування вантажу. Ця партія буде тестовою для Китаю, який наразі майже не імпортує соєвий шрот. У разі успіху він може потенційно відкрити ринок.

«Це дуже важлива поставка, яку Bunge здійснює в липні, оскільки вона передбачає реальне та ефективне відкриття торгівлі. Це має забезпечити постійний потік у майбутньому», — сказав Густаво Ідігорас, голова аргентинської палати переробників та експортерів олійних культур та зернових культур CIARA-CEC.

Він додав, що аргентинська соєвий шрот є «дуже конкурентоспроможним» як за якістю, так і за ціною порівняно з місцевим китайським виробництвом.

Більшість сої імпортується Китаєм з Бразилії та Сполучених Штатів. Китайські покупці скуповують бразильську сою та уникають експорту з США через високі тарифи, запроваджені на тлі триваючої торговельної війни.

Читайте також: Експорт сої з США зменшиться на 20% в разі відсутності домовленостей з Китаєм — аналітики

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.