Зміна пріоритетів Китаю в імпорті кукурудзи грає на руку іншим азійським країнам — Bloomberg
Відмова Китаю від американської кукурудзи є вигідною для інших азійських країн. Зокрема Південна Корея, Японія та В'єтнам уже збільшили свої закупівлі з США, внаслідок скорочення поставок до Китаю, повідомляє Bloomberg.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Падіння китайського імпорту посилилося закликом Пекіна обмежити загальні поставки з-за кордону, покладаючись на врожай всередині країни, задля підтримки місцевих цін та захисту фермерів.
«Очікується подальше зниження експорту до Китаю в 2025 році. У найближчі місяці ми очікуємо сталого зростання продажів на азійських ринках, особливо в Японії, оскільки ці країни захищаються від потенційних глобальних обмежень поставок» — сказав аналітик BMI.
Станом на 15 травня, за даними Міністерства сільського господарства США, поставки кукурудзи з США до Японії у сезоні 2024-25 перевищили показники попереднього року більш ніж на 30%, досягнувши 8,9 млн т.
Продажі до В'єтнаму та Індонезії різко зросли — минулого року ці країни не купували американське зерно.
На початку цього місяця імпорт до Південної Кореї зріс до найвищого рівня за понад 7 років. За прогнозами USDA, частка США на південнокорейському ринку зросте приблизно до 30% у 2025-26 МР, порівняно з 7% у 2022-23 роках.
Деякі переробники віддавали перевагу кукурудзі з Південної Америки через кращу якість, але зараз ціни на постачання зі США більш привабливі. Експерти зауважують, що американська кукурудза є «дуже конкурентоспроможною» на ринку Південно-Східної Азії.
Країни Азії наразі ведуть переговори щодо торговельних угод. В'єтнам, Індонезія та Таїланд активно прагнуть переговорів зі США та розглядають можливість збільшення закупівель американських товарів. Японія та Південна Корея також запропонували збільшити імпорт сільськогосподарської продукції.
За даними Міністерства сільського господарства США, очікується, що Китай імпортує 10 млн т кукурудзи у 2025/26 МР, зокрема зі США, що трохи більше, ніж у попередньому році, але нижче пікового показника в 29,5 млн т у 2020-21 роках. Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує загальний обсяг закупівель на рівні 7 млн, є найнижчим показником останніх 6 років.
Читайте також: Українську кукурудзу витісняє з міжнародного ринку дешевша американська зернова
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.