Трейдери підвищують ціну сої в Україні на фоні зростання пропозицій від переробників
В Україні експортні ціни на сою з ГМО залишаються стабільними — 390–393 $/т (або 18 000–18 400 грн/т) з доставкою в порти Чорного моря, повідомляють GraineTrade.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Частина трейдерів трохи підвищує ціни для формування експортних партій на фоні зростання закупівельних цін з боку переробників. Минулого тижня внутрішні закупівлі на сою з ГМО зросли на 100–200 грн/т — до 17 600–18 000 грн/т з доставкою на завод. Фермери в свою чергу почали активніше продавати.
Ціни на сою без ГМО залишаються на рівні 425–435 $/т (19 800–20 100 грн/т) з доставкою в порти, переробники пропонують за неї 19 000–19 200 грн/т.
Попит на українську сою на світовому ринку обмежений, через активні пропозиції олійної з Південної Америки.
Липневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго за тиждень знизились на 0,5% до 382 $/т.
В Аргентині, через велику кількість опадів затримуються жнива сої та є ризики грибкових захворювань через підвищену вологість. Станом на початок травня зібрано лише 25% площ. Прискоренню темпів збирання може сприяти прогноз сухої погоди цього тижня, зазначають аналітики.
Водночас в Бразилії експорт продовжує зростати. У квітні обсяг експорту соєвих бобів сягнув 15,3 млн т — на 4% більше, ніж у березні, і майже на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Читайте також: Експорт сої з України на 18% перевищив дані попереднього сезону
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.