Розвідка ідентифікувала 39 суден, які перевозили викрадене українське зерно
Служба зовнішньої розвідки України сформувала доказову базу щодо 39 балкерів, які залучені до незаконного вивезення українського зерна з тимчасово окупованих Росією територій. Про це йдеться в повідомленні розвідки.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Крім того, розвідка ідентифікувала понад 80 капітанів (переважно громадян Росії), які забезпечують керування цим флотом.
«Вже створено прецеденти санкціонування суден і капітанів, причетних до операцій з реалізації зерна з тимчасово окупованих територій України на ринках третіх країн. У 2024 році за участь у незаконному вивезенні зерна з окупованих українських територій Рада ЄС застосувала обмеження проти чотирьох балкерів, зокрема «Сан Даміан», «Сан Космос», «Сан Сіверус» та «Єнісей», — йдеться у повідомленні.
У квітні 2025 року Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції проти росіян Юрія Бєлякова та В’ячеслава Віданова. Вони в різний час були капітанами суховантажу «Зафар», який доставив 100 тис. т пшениці до Ємену.
Читайте також: Литва відстежуватиме вкрадене Росією українське зерно в порту Клайпеда
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2025 р.