Вчора, 09:00 Світ

Єгипет може зменшити імпорт кукурудзи в цьому сезоні

Імпорт кукурудзи до Єгипту може сповільнитися на тлі надмірної пропозиції та інфляційної економіки, яка підірвала довіру споживачів. Учасники ринку заявили, що зараз доступно близько 1,5–1,6 млн т кукурудзи. Про це пише S&P Global Platts.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Єгипет постійно імпортує великі обсяги кукурудзи напередодні сезону Рамадану, що триває з 28 лютого до 29 березня. Імпортер зазначив, що протягом п’яти місяців поспіль надходить 1 млн т кукурудзи, що перевищує поточний попит.

«Єгипет перебуває у періоді інфляції, і купівельна спроможність уже знизилася. Я не думаю, що люди багато купуватимуть, оскільки вони втрачають гроші протягом останніх двох місяців», — сказав трейдер з Єгипту.

Крім того, на внутрішньому ринку кукурудза продовжує торгуватися значно нижчою за рівень заміщення, нині близько $8/т — $10/т нижче вартості заміщення. Другий імпортер з Каїра сказав, що ціни, за якими кукурудза продається комбікормовим заводам, нижчі за імпортні ціни, що призводить до значних втрат для імпортерів кукурудзи в країні.

«Ціни, як і раніше, відстають від цін на світовому ринку. Ціни на міжнародному ринку рухаються, тоді як внутрішній ринок Єгипту продовжує падати без будь-яких логічних пояснень», — заявив інший імпортер із Єгипту.

Наприкінці лютого 2025 року місцеві ціни на кукурудзу українського походження становили 240,85 $/т порівняно з 250,75 $/т на південноамериканську кукурудзу.

Пропозиції CIF Єгипет востаннє повідомлялися Platts на рівні близько 256 $/т 26 березня. Platts оцінило українську кукурудзу FOB POC у 238 $/т 26 березня з постачанням 23 квітня — 7 травня.

Із закінченням Рамадану і святами, що наближаються, покупці не поспішають забезпечувати свої потреби в кукурудзі після квітня. Очікується, що ціни відновляться після Рамадану, оскільки попит птахівничої галузі збільшиться. Однак, якщо не буде використано накопичених запасів, єгипетський ринок, швидше за все, залишиться спокійним, особливо для спотових вантажів.

Читайте також: Єгипетські переробники наразі віддають перевагу американській сої, а не українській, бо вона дешевша — аналітики