Вчора, 12:04 Світ

В Індії цьогоріч прогнозують рекордний врожай пшениці

Індія, ймовірно, виробить рекордні 115,4 млн т пшениці в 2025 році, повідомило міністерство сільського господарства в понеділок, оскільки вищі державні гарантовані ціни спонукали фермерів розширювати площі, засіяні високоврожайними сортами насіння. Про це пише Reuters.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Ціни на індійську пшеницю зросли до рекордного рівня на початку цього року через скорочення поставок і великий попит з боку борошномелів, які намагаються забезпечити достатньо зерна для роботи на повну потужність.

Хоча Індія поки що опиралася закликам імпортувати пшеницю, будь-яке падіння цьогорічного виробництва може змусити владу знизити або скасувати імпортний податок на 40%. Це полегшить закордонні поставки приватних трейдерів і вирішить потенційний дефіцит.

У 2022 році Нью-Делі був змушений заборонити експорт пшениці після того, як різке підвищення температури в лютому та березні того року призвело до скорочення врожаю.

У березні в Індії буде температура вище середнього в більшості регіонів після теплішого лютого, який прогнозував метеорологічний офіс наприкінці минулого місяця, умови, які можуть загрожувати врожаю пшениці.

Читайте також: Індія готується вдруге за менш ніж пів року підвищити імпортні мита на рослинні олії — Reuters

Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2025 р.