Росія за 1,5 роки відкрила два порти в Балтійському морі, щоб збільшити експорт зерна
Росія розширює свої порти в Балтійському морі, щоб збільшити експорт агропродукції на 50% до 2030 року, одночасно зменшуючи залежність від традиційних чорноморських маршрутів. Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
За останні 18 місяців Росія відкрила два великих порти, «Висоцький» і «Лугапорт», у Фінській затоці, неподалік від Санкт-Петербурга.
«Висоцький» відвантажив своє перше зерно в квітні 2023 року, а «Лугапорт» почав роботу в червні цього року, і очікується, що його потужність досягне 7 млн т до початку 2025 року.
«Висоцький» відправляв зерно до Алжиру, Бразилії, Куби, Малі, Мексики, Марокко, Нігерії та Тунісу, свідчать дані логістичної компанії «Русагротранс».
Очікується, що два порти зможуть обробляти до 15 млн т сільськогосподарського експорту на рік, включно із зерновими. Це становитиме чверть від 60 млн т російського експорту зерна, прогнозованого на сезон 2024/2025.
Окрім того, приватна фірма планує збудувати в порту «Приморський», найбільшому російському нафтоналивному порту на Балтиці, зерновий термінал потужністю до 5 млн т.
Згідно з підрахунками Reuters на основі загальнодоступних даних, порти Балтійського моря завантажили 1,5 млн т зерна в минулому сезоні, що в три рази більше, ніж у попередньому сезоні, але становить лише 2,4% від загального російського експорту.