Сьогодні, 10:30 Трейдинг

Є ймовірність, що аграрії краще продадуть ріпак, сою чи соняшник і продовжуватимуть притримувати пшеницю, очікуючи кращих цін, — аналітики

Є ймовірність, що виробники краще продадуть ріпак, сою чи соняшник і продовжуватимуть притримувати пшеницю, очікуючи кращих цін, повідомляє Latifundist.com з посиланням на аналітиків ASAP Agri.

Цікаве і корисне про елеватори та зберігання зерна дивіться на нашому YouTube-каналі 

«У деяких фермерів ще й досі ностальгія щодо угод наприкінці травня 2024 року на базисі CPT на 12,5% протеїн пшеницю по 220 $/т. Ціни на фуражну пшеницю розвиваються слідом за цінами на кукурудзу. Ячмінь отримує менше підтримки оскільки багато ключових експортерів закривають свої програми для цієї культури у глибоководних портах. Зменшення попиту не дозволяє цінам на ячмінь перевищувати 170+ $/т на базисі CPT», — зазначають аналітики.

Продовольча пшениця зберігає премію в +10 $/т порівняно з кукурудзою на споті. Це свідчить про те, що угоди CPT на пшеницю з 11,5% протеїну можуть бути в районі 200 $/т. Фермери не бажають продавати свою продовольчу пшеницю нижче цієї ціни, особливо тому, що реалізація олійних культур залишається для фермерів більш привабливою, ніж продаж зернових. 

В ASAP Agri додали, що у короткостроковій перспективі можна вважати, що український ринок зерна й надалі буде підтримуватися сегментом олійних культур. Зменшена пропозиція кукурудзи від безпосередніх конкурентів у Причорномор'ї може дозволити українській кукурудзі залишатися рушієм протягом наступного тижня.

Читайте також: Україна експортувала 21% зерна від запланованого на цей МР — Коваль

  • Станом на 18 вересня Україна експортувала в 2024/25 МР 8,9 млн т зернових та зернобобових, що на 51% більше за показник на звітну дату минулого року.
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.