Китай та росія можуть застосувати бартерну торгівлю агропродукцією — Reuters
росія та Китай можуть почати використовувати схеми бартерної торгівлі, умови якої, ймовірно, будуть включати і агропродукцію. Країни намагаються обмежити використання банківських систем, які контролюються США.
Про це повідомили три джерела в сфері торгівлі та платежів, пише Reuters.
Джерела очікують, що перші угоди відбудуться восени. Одне з джерел, що працює в сфері платежів, сказало, що обговорюється угода з експорту продовольчих продуктів з росії.
«Бартерна торгівля дозволила б Москві та Пекіну обійти проблеми з платежами, зменшити видимість їхніх двосторонніх транзакцій для західних регуляторів і обмежити валютний ризик. росія розробляє регуляції для бартерної торгівлі, і російські джерела, з якими розмовляли Reuters, працюють на припущенні, що Китай робить те ж саме», — йдеться в публікації.
Бекграунд: Китай і росія мають історію бартерних угод. У 2019 році Китай погодився обміняти пальмову олію вартістю майже 150 мільйонів доларів з Малайзії на будівельні послуги, продукти природних ресурсів та цивільне і оборонне обладнання. У 2021 році китайська компанія експортувала автозапчастини вартістю 2 мільйони доларів до Ірану в обмін на фісташки. Бартерні угоди між Москвою та Пекіном були звичайними до розпаду Радянського Союзу і продовжувалися у 1990-х роках, але тепер обговорювані угоди були б першими за останні приблизно 30 років.