Для перевізників оновили умови бронювання працівників
Зараз, щоб отримати статус критично важливого, підприємству варто відповідати двом критеріям із семи. Раніше треба було три. Бізнесу буде легше подати пакет документів. Наприклад, варто мати відповідну ліцензію та не мати податкової заборогованості.
Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
Також, внесли зміни до наказу міністерства №303. Наказ підписаний та буде опублікований після реєстрації в Мін'юсті (очікується наступного тижня).
Читати по темі: Мінекономіки оприлюднило алгоритм бронювання працівників
Якщо ж перевізник має всі підстави для визнанням критичним без потреби чекати оновленого наказу №303, то може подаватись вже зараз.
Серед ключових змін в наказі:
- Розширення переліку підприємств, що можуть подаватись на визнаннями критичними. Йдеться про перевізників, що виконують нерегулярні перевезення та автостанції.
- Можливість подаватись компаніям, що виконували перевезення не лише у 2022 році, а й тим, хто почав діяльність у 2023 та 2024 роках.
- Скасування необхідності підтверджувати оформлення трудових відносин з працівниками за 180 днів до подачі документів. Ми розуміємо, що в умовах дефіциту кадрів, компанії наймають нових працівників, тож чекати 180 днів – це невиправдано.
«Всі зміни до 303 наказу стануть чинними після реєстрації акту Міністерством юстиції. Практично це означає, що подавати пакети документів до Міністерства з врахуванням цих змін можна лише після того як оновлений наказ набуде чинності»,— наголошує Сергій Деркач.
Щодо бронювання ФОП. Наразі жоден ФОП, не лише перевізники, а, наприклад, аграрії чи будівельники, не можуть отримати статус критичного. Відповідно до роз’яснень Мінекономіки, це суперечить закону. Тож виправити таку ситуацію можуть лише зміни до закону, які дозволять бронювати не лише «підприємства, установи, організації».