Трейдери намагаються штучно занизити ціни на пшеницю та кукурудзу — аналітики
Трейдери намагаються штучно занизити ціни на пшеницю та кукурудзу, спекулюючи на кризі у Червоному морі, зростанням фрахту у світі та іншими глобальними проблемами.
Такої думки припустилися експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише пресслужба Аграрної ради.
Україна станом на 22 січня експортувала понад 1 млн тонн пшениці. Ще 1,5 млн тонн зернової законтрактовано до кінця місяця. На лютий також ідуть активні закупки, 1,3-1,4 млн тонн законтрактованої пшениці. Є вже продажі і на березень. Разом з тим запаси пшениці знаходяться на достатньому рівні.
«На ринку імпортерів цінники стоять практично без змін. Єдиний покупець, який намагається купувати відносно дешевше, це Туреччина. Іспанія та Італія знизили ціну всього на 2 долари. Величезного падіння на експортних ринках немає. До того ж трейдери намагаються проштовхувати наративи про обвал ринку через проблеми у Червоному морі та здорожчання фрахту. Особливо намагаються закупити дешевше фуражну пшеницю. Але чіткого фактора, який потягнув би ціни вниз немає», — кажуть аналітики «ПУСК».
У портах Дунаю пшениця коштує $180-185 за тонну пшениці, у лютому прогнозується її здорожчання. В портах Одеси — $184-189, на кордоні з Румунією — $220-225 за тонну.
Схожа ситуація склалась і на ринку кукурудзи. На січень законтрактовано 3,2 млн тонн. На лютий вже продано 2,8 млн тонн. На березень вже законтрактовано 1 млн тонн.
«Падіння ціни в імпортерів майже не відбулось. Єгипет як купував по $215-220 за тонну кукурудзи так і продовжує купляти за цією ціною. В Європі ціни теж стабільні. Навіть те, що наші великі експортери на минулому тижні вийшли в порт Констанца і почали продавати великі об’єми цієї культури, не знизило суттєво ціни. Хоча трейдери і тут намагаються суттєво занизити вартість», — додали експерти.
На кінець січня кукурудза в портах Дунаю продається за $160-165 за тонну. В одеських — $150-155. Аналітики прогнозують підвищення цін на цю культуру у лютому.