Скасовані стандарти ГОСТ в сфері зерна необхідно замінити іншими — EBA
З 1 січня 2022 року в Україні скасували стандарти групи ГОСТ в сфері зерна та зернопродуктів. Однак наразі серед діючих в Україні державних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами та стандартами ЄС, відсутні будь-які методики, які можна застосувати на заміну зазначених стандартів.
Про це повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації.
«Хочемо відмітити, що більшість стандартів у вищезгаданій сфері має важливе значення і застосовується для визначення порядку та методології здійснення контролю якості у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна. За методиками цих стандартів визначаються основні та класоутворюючі показники якості зерна на зернові культури, що виробляються в Україні», — зазначають в асоціації.
Після скасування стандартів ГОСТ, підприємства, які здійснюють зберігання зерна, повинні знати та погодити з власниками зерна, за якими нормативними документами будуть визначатися показники якості зерна при його прийманні, зберіганні та відвантаженні, в тому числі, для розрахунків за зернову продукцію, починаючи з 1 січня 2022 року (пшениці, ячменю, кукурудзи, сорго та інші). Наразі таких офіційних стандартів немає.
«Отже, важливо вжити необхідних заходів з метою вирішення зазначеної ситуації. Зокрема, надати інформацію про нормативні документи, якими буде замінено скасовані стандарти групи ГОСТ, зазначені вище. Крім того, ініціювати термінове продовження дії стандартів групи ГОСТ шляхом прийняття відповідних рішень ДП «УкрНДНЦ» до моменту набрання чинності нормативними документами, що будуть введені в дію на заміну скасованим», — додали в асоціації.