АГРОВІСТА

Вирощування зернових та олійних культур, виробництво цукру, тваринництво, зерноторгівля, елеваторні послуги

О компании

«АГРОВІСТА» (колишня Група компаній «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдінг») — інтегрована аграрна корпорація, яка застосовує новітні технології виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

У липні 2018 року ДК «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдинг» змінила назву, трансформувавшись у прозору групу із закордонним холдингом AgroVista Cyprus на Кіпрі, який на 100% володіє дочірнім холдингом «АГРОВІСТА» в Україні. Український холдинг, у свою чергу, володіє мажоритарно всіма активами групи.

Представництва холдингу працюють у більшості регіонів України.

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво

Агрономічна служба агрохолдингу чітко дотримується розробленої сівозміни та підбору оптимальних сортів вирощуваних культур для кожного господарства корпорації.

Земельний банк: понад 82 тис. га в Олександрійському, Петрівському, Знам'янському, Світловодському, Новоукраїнському та Новгородківському районах Кіровоградської області та П'ятихатському районі Дніпропетровської області.

Профільні культури: озима пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, ріпак, горох, цукрові буряки та інші культури.

Невід'ємною частиною землеробства є забезпечення потреб тваринництва кормами власного виробництва.

Торгівля зерновими та олійними культурами

«АГРОВІСТА» — оператор зернового ринку, який на постійній основі закуповує повний спектр зернових та олійних культур, вирощених українськими аграріями.

Тваринництво

Тваринницька галузь групи включає виробництво свинини, яловичини і молока.

У 2012-2013 роках. компанія реалізувала перший в Україні комплекс ефективного молочного виробництва — молочно-товарний комплекс «Петриківське молоко». На одному виробничому майданчику міститься ВРХ голштинської породи — 5 тис. голів, 2,4 тис. з яких — дійні корови.

Окрім поголів'я МТК «Петриківське молоко» у господарствах групи налічується 3,5 тис. голів ВРХ, 1,13 тис. з яких — дійні. У господарствах налічується 11,5 тис. голів свиней, у тому числі понад 900 свиноматок.

Однією з конкурентних переваг компанії є виробництво комбікорму на власному комбікормовому заводі, що дозволяє чітко контролювати якість корму, відстежувати його вплив на тварин, які вирощуються, досягати оптимального раціону.

Виробництво цукру

ТОВ «Олександрійський цукровий завод» входить до п'ятірки найкращих заводів України, спеціалізується на випуску цукру-піску із цукрових буряків. Цукровий завод розташований у вигідному географічному положенні: на відстані 7 км від районного центру м. Олександрія та 2 км від ст. Користування Одеської залізниці. Прийняття сировини та відвантаження готової продукції на заводі здійснюється авто- та залізничним транспортом.

Наявність сировинної бази (власний буряк становить близько 80% від загального обсягу переробки), суттєво знижує залежність від зовнішніх постачання буряків, оптимізує їх терміни, знижує собівартість виробленого цукру.

✅ Елеваторне зберігання

Холдинг «АГРОВІСТА» має власну розвинену елеваторну інфраструктуру, представлену «Світловодським річковим терміналом» та чотирма елеваторами загальним обсягом 258,7 тис. т. одночасного зберігання зернових культур. Всі вони розташовані у Кіровоградській області, що дозволяє ефективно охопити основну сировинну базу власного виробництва.

Загальна потужність зберігання холдингу: 353 тис. т.

Елеватор «УкрАгроКом»

Елеватор «УкрАгроКом», зведений на території колишнього комбікормового заводу в 2002 році, став першим в активі елеваторних потужностей Групи. Початковий обсяг зберігання становив 18 тис. т.

У 2007 р. було проведено реконструкцію елеватора у смт. Приютівка: встановлено обладнання для очищення та сушіння зерна відомих виробників Schmidt-Seeger (Німеччина) та GSI (США), , двоє вагів, збільшено обсяги приймання зерна, а також можливість одночасного зберігання 30,6 тис. т зернових та олійних культур.

У 2010 р. потужність елеватора збільшилася ще на 3 силоси по 6,5 тис. т становив 53 тис. т. та зараз становить 60 тис. т.

В 2017 рг. «УкрАгроКом» завершив будівництво виробничого майданчика для завантаження зерна в залізничні вагони на території цукрового заводу у смт. Притулок. Новий майданчик має потужність 200 т зерна за годину.

У 2020 р. за індивідуальним комплексним проєктом завершена реконструкція головного корпусу елеватора, встановлено технологічну лінію з виробництва комбікормів. Комбікормовий завод випускає повнораційні комбікормові суміші згідно з ГОСТ 9268-2015. Продуктивність лінії — 10 т/годину, 20 тис. т на рік.

На елеваторі «УкрАгроКом» працює цех із виготовлення попередніх сумішей (мінеральних добавок). Тут виробляють комбікорми з додаванням мікродоз вітамінів та мінералів для забезпечення повноцінного раціону ВРХ, свиней та птиці.

«Королівське ХПП»

«Королівське ХПП» — це сучасний елеваторний комплекс, загальною потужністю зберігання зерна 47,2 тис. т, яке займає площу 3,884 гектарів.

Історія цього елеватора, відомого в народі як «Королівський хлібоприймальний пункт», сягає своїм корінням ще позаминулого століття. Працювати хлібоприймальний пункт у Королівці почав ще за царської влади, був підприємством державної ваги з перших років радянської влади, у роки Великої Вітчизняної війни та післявоєнного відновлення. До кінця 20 століття елеватор був повністю покинутий.

З квітня 2003 р. Група компаній розпочала реконструкцію підприємства та поетапне нарощування його потужностей: 20 тис. т (2003 р.), 28 тис. т (2005 р.), 32 тис. т (2007 р.) та 47,2 тис. т (2010 р.)

На «Королівському ХПП» є відвантаження на залізничний та автомобільний транспорт.

Фото по темі: Королівське ХПП

«Добронадієвське ХПП»

«ХПП Добронадіївське» у с. Добронадіївка Олександрійського району було збудовано за 201 день. Першу чергу елеватора введено в експлуатацію 26 жовтня 2008 р. у режимі пуско-налагоджувальних робіт, а відкриття відбулося 7 липня 2009 р. Загальна площа елеваторного комплексу — 7,7 гектарів.

Потужність одночасного зберігання — 69 тис. т зерна. На елеваторному комплексі встановлено високопотужне обладнання іноземних та вітчизняних виробників, ваги — 60- та 80-тонні автомобільні та 100-тонні залізничні. На «ХПП Добронадіївське» можна одночасно виконувати процеси приймання, очищення, сушіння двох різних видів зернових та відвантаження на залізничний та автомобільний транспорт.

Елеватор здатний приймати в день на переробку і зберігання до 10 тис. т зерна, відвантажувати до 2,5 тис. т, потужність сушіння зерна — 3,5 тис. т на добу.

Фото за темою: Виробничі пейзажі Добронадіевського ХПП

Видео за темою: ХПП Добронадієвське. Як все починалось

«Шарівський елеватор»

Збудований у 2013 році. Загальний розмір інвестицій — $20 млн. Рішення про будівництво комплексу саме у Шарівці (Олександрійський р-н, Кіровоградська обл.) було пов'язане з тим, що в безпосередній близькості до елеватора знаходилися інші базові господарства корпорації. Будувався елеватор за одну рік. Загальна площа підприємства — 3 га.

Потужність одноразового зберігання 81 тис. т: 9 силосів для зберігання готової продукції та 6 накопичувачів для вологого зерна. Усі силоси — фірми GSI. На елеваторі 2 зерносушарки, все максимально автоматизовано та технічно модернізовано.

Читати за темою: Шарівський елеватор: максимум ефективності

Приймання складає 5 тис. т на добу; обробка та сушіння — 4 тис. т на добу. Відправлення залізницею — 2 тис. т на добу.

На автоприйомі три завальні ями (кожна місткістю до 90 т), три авторозвантажувачі, які можуть функціонувати незалежно один від одного. Елеватор може одночасно приймати три різні культури чи пшеницю трьох класів. Заявлена потужність прийому на залізничному вузлі на «Шарівському елеваторі» на добу — 16 вагонів. Але за потреби вони відвантажували і 24, і 28 вагонів на добу.

Читати за темою: АгроЕкспедиція по елеваторам 2016. День 3. Кіровоградська область

Фото за темою: Максимально ефективний Шарівський елеватор

Шарівський елеватор з высоти пташинного польоту

Шарівський елеватор і Світловодський річковий термінал (2013 р.)

Видео за темою: Історія будівництва Шарівського ХПП

«Светловодський річковий термінал»

Влітку 2012 року розпочалося будівництво терміналу, а вже у січні 2013-го було введено в експлуатацію першу чергу. На місці терміналу раніше знаходився завод із виготовлення залізобетонних виробів, на території якого у 1986 році збудували причал.

Потужність «Світловодського річкового терміналу» — 94 тис. т. Одночасного зберігання зернових: 12 ємностей по 6,3 тис. т та 6 — по 1,2 тис. т.

Приймання та відвантаження на залізничний транспорт досягає 4 тис. т/добу, на водний транспорт — 5 тис. т/добу. Елеватор здатний прийняти автотранспортом 5 тис. т/добу, обробити та просушити — 4,4 тис. т/добу.

У другу чергу «Світловодського річкового терміналу» було побудовано причальну споруду завдовжки 240 м, яка включає вантажний причал, що дозволяє одночасно швартувати два самохідні або несамохідні судна. Глибина причальної стінки 4 м.

Читати за темою: День 5. Кіровоградщина. Світловодський річковий термінал (2014 р.)

Видео за темою: АгроЕкспедиція. День 5. Світловодський річковий термінал

Фото за темою: Світловодський річковий термінал (м. Світловодськ) (2015 р.)

Світловодський річковий термінал (2014 р.)

Річкова логістика

Агрохолдингу належить найбільша несамохідна баржа в Україні D-6000 «Дніпро-AV-01», спущена на воду у 2020 році. Баржа відноситься до типу «річка-море» і призначена для перевезення зерна. На судні є два трюми загальним обсягом 8000 м3, що дозволить перевозити одночасно дві різні партії зерна.

Довжина несамохідного судна — 127,6 м, ширина — 16,3 м, осаду — 3,8 м. Надводний габарит порожнього судна — 6,7 м. Водотоннажність у прісній воді 6000 т, у морській воді на осадку 3,8 м — 7418 т.

Будівництво нової баржі є продовженням реалізації стратегії холдингу «АГРОВІСТА» по развитку та управлінню власною агрологістикоюной логистикой, доставке грузов по рекам Украины в глубоководные порты, на рейдовую перевалку, сокращая объемы перевозки ж/д и автотранспортом, затраты на перевозку.

Історія розвитку:

2000 р. — заснування компанії «УкрАгроКом» (с. Головківка Олександрійського району Кіровоградської області) Анатолієм Кузьменком. Земельний банк — 14 тис. га.

2001 р. — купівля першого елеватора «УкрАгроКом» у смт. Приютівка Олександрійського району, обсяг зберігання 12 тис. т. Компанія уклала перший в Україні зовнішньоекономічний контракт із компанією «Кун С. А.».

2002 р. — заснування компанії «Гермес-Трейдінг» Юрієм Скічком, напрямок діяльності — експортна торгівля зерновими.

2003 р. — придбання другого елеватора — «Королівське ХПП», потужністю зберігання 12 тис. т.

2004 р. — компанія «УкрАгроКом» купила ТОВ «Олександрійський цукровий завод» загальною потужністю переробки 3 тис. т цукрових буряків на добу.

2004-2007 рр. — «УкрАгроКом» завершила реконструкцію свиноферми та запровадила датську технологію вирощування. Проведено модернізацію елеваторів. У 2007 р. було проведено реконструкцію елеватора у смт. Приютівка: встановлено обладнання для очищення та сушіння зерна відомих виробників Schmidt-Seeger (Німеччина) та GSI (США), що дало можливість збільшити обсяги зберігання до 30,6 тис. т зернових та олійних культур. Потужність «Королівського ХПП» збільшено до 32 тис. т.

2008 р. — земельний банк зріс до 36 тис. га. Компанія у квітні біля траси Київ — Дніпропетровськ, поряд із залізничною станцією Щаслива Одеської залізниці, розпочала будівництво «ХПП Добронадіївське». На території «ХПП Добронадіївське», загальною площею 7,45 га, збудовано новий елеваторний комплекс, проектною потужністю 35 тис. т зернових. Загальна вартість будівництва першої черги — $10 млн, з яких понад $4 млн — вартість елеваторного обладнання.

2009 р. — площі земель, що їх орендує ТОВ «УкрАгроКом», зросли з 36 тис. га до 51 тис. га.

2010 р. — під час реалізації стратегічної програми розвитку власної елеваторної інфраструктури, на «Королівському ХПП» вперше встановлено ємність для зберігання зерна місткістю 9,4 тис. т (GSI, США).

У жовтні введено в експлуатацію другу чергу «ХПП Добронадіївське». Загальний розмір інвестицій групи компаній «Гермес-Трейдінг» та «УкрАгроКом» у будівництво «ХПП Добронадіївське» становив 80 млн грн.

Група провела модернізацію та збільшення потужностей зберігання елеватора «УкрАгроКом» до 60 тис. т.

2011 р. — земельний банк — 65,5 тис. га. Засновано торгову компанію у Швейцарії. Модернізація та збільшення потужностей зберігання елеваторів до 170 тис. т: елеватор «УкрАгроКом» (53 тис. т), «Королівське ХПП» (47,2 тис. т) і «ХПП Добронадіївське» (69 тис. т). Товарооборот зернових культур збільшується до 500 000 т на рік

2012-2013 рр. — земельний банк — 75 тис. га земель Олександрійського, Петровського, Знам'янського, Світловодського та Новоукраїнського районів Кіровоградщини та П'ятихатського району Дніпропетровської області.

Компанія реалізувала проект МТК «Петриківське молоко», наростила елеваторні потужності майже вдвічі — до 353 тис. т за рахунок запуску «Світловодського річкового терміналу» та «Шарівського елеватора» (обидва Кіровоградська обл.).

Сучасне високоякісне елеваторне обладнання Grain Systems Inc. (GSI) для «Шарівського елеватора» Група компаній придбала за допомоги прямого експортного фінансування від Ексим-Банка США.

2014 р. — компанія розпочала хеджування на товарній біржі Чикаго і на Міжнародному ринку ф'ючерсів Франції.

Завдяки успішній реалізації нових елеваторів, запуск яких відбувся в середині вересня-початку жовтня 2013 р., група збільшила свої обсяги заготівлі в сезон 2013/14 до більш ніж 500 тис. т.

2015-2016 рр. — в 2014/15 маркетинговом році група компаній «УкрАгроКом та Гермес-Трейдінг» відправила на експорт 440 тис. т зернових та олійних культур: ріпак, ячмінь, пшеницю, кукурудзу, сою та соняшникову олію. 2016-го «УкрАгроКом та Гермес-Трейдінг» планує збільшити експортні поставки аж до 750 тис. т.

Група «УкрАгроКом та Гермес-Трейдінг» у 2016/17 МР зібрала приблизно 700 тис. т зернових, експорт склав близько 400 тис. т.

«Світловодський річковий термінал» збільшив перевалку завдяки регулярним відправкам на CIF, налагодженню стабільної роботи з наявним на ринку флотом та приходом на термінал торгової компанії Нобл/Кофко зі своєю квотою та програмою роботи по річці.

2017 р. — у січні Група компаній отримала дозвіл на придбання елеватора  у с. Добронадіївка Олександрійського р-ну, Кіровоградської області. Раніше кінцевими бенефіціарними власниками цього ХПП були Олександр Житник та Ірина Карабаш.

Також АМКУ надав дозвіл ТОВ «АгроВіста» на встановлення одноосібного контролю над ТОВ «Світловодський річковий термінал» та «Королівське ХПП».

2018 р. — у липні група «УкрАгроКом-Гермес Трейдінг» змінила назву на «АГРОВІСТА»: компанії реорганізовані і об’єднані в холдингову компанію AgroVista LTD (Кіпр). 

«Світловодський річковий термінал» придбав 2 потужні буксири. До цього моменту «Гермес-Трейдінг» фрахтував флот, перевозячи вантажі зі Світловодська на глибоку воду.

Групою «АГРОВІСТА» збільшено власний авто та залізничний парки: 230 вантажних автомобілів (загальною вантажопідйомністю 6 тис. т), а також 55 залізничних вагонів для перевезення зерна (загальною вантажопідйомністю 3 850т).

«АГРОВІСТА» купила у «Кернел» підприємства «Інтер-Контакт-Агро» у смт Новгородка Кіровоградської області та ПСП «Старт», збільшивши земельний банк до 82 тис. га.

У 2016-2018 роках проведено реконструкцію елеватора «УкрАгроКом», побудовано під'їзну залізничну гілку, встановлено обладнання для очищення та сушіння зерна відомих виробників Buhler (Німеччина) та GSI (США). Вартість проектів становила 6 млн грн.

2019 р. — за 7 років роботи «Світловодський річковий терминал» відвантажив 245 тис. т зернових та олійних ватажів на 150 барж та суден — рекордна кількість протягом одного календарного року.

2020 р. — холдинг заявив про намір використовувати нову баржу вантажопідйомністю 6 тис. т. Вона призначена для змішаного району плавання — «річка-море».

«АГРОВІСТА» у кінці березня вперше перевантажила зерно зі своїх річкових барж на морське судно на терміналі «ЄВТ Грейн» в Миколаєві.

У січні «Дунайсудосервіс» та «Дунайсудоремонт» підписали контракт з «АгроВіста» та розпочали реалізацію унікального проекту — будівництва найбільшої несамохідної баржі. У вересні в Ізмаїлі спустили на воду найбільшу несамохідну баржу D-6000 в Україні. Судно назвали «Дніпро-AV-01».

Відновлено комбікормовий завод «АГРОВІСТИ» на базі елеватора «УкрАгроКом» у Кіровоградській області.

2021 р. — «Світловодський речковий термінал» змушений відправляти зерно залізницею, щоб заощадити на транспортуванні. Так виходить дешевше, ніж везти зерно власним флотом.

З серпня група продовжила развивати річкову логістику. За МР «АГРОВІСТА» перевезла більше 300 тис. т. зерна річкою та 230 тис.т — залізницею.

2022 р. — холдинг планував перевалювати зерно на терминале Risoil

2023 р. — через війну у холдинга скоротилося зовнішнє фінансування торгової програми, що призвело до зменшення закупівлі зернових торговою компанією «Гермес Трейдинг» на власних п’яти елеваторах, у тому числі на річковому терміналі.

# За даними аналитичної системи Youcontrol основні беніфіціари компаній, що входять в холдинг «АГРОВІСТА» — генеральный директор «УкрАгроКом» Кузьменко Анатолій Іванович, Кузьменко Сергій Анатолійович и Кузьменко Іван Сергійович.

Співвласник та директор ТОВ «Гермес-Трейдінг» та «Світловодський річковий термінал» — Скічко Юрій Олексійович.

Профіль Фейсбук.

Адрес Кіровоградська область, Олександрійський район, с Головковка, вул. Соборна, 1 / м. Київ, вул. Щорса, 32-Б, 3-й поверх, оф.1020 (ТОВ «Гермес-Трейдінг»)
1+38 (05235) 6-27-21 («УкрАгроКом» )
+38 (044) 359-11-77 («Гермес-Трейдинг»)
+38 (050) 341-77-31 (Закупівля зернових Центральний регіон)
+38 (050) 369-08-37 (Закупівля зернових Східний регіон)
2uac_office@ukr.net («УкрАгроКом» )
office@hermes-trading.com.ua («Гермес-Трейдинг»)
Сайтhttp://www.ukragrocom.com/