Alebor Group

Зберігання, очищення, сушіння, доробка зернових та олійних культур, логістичні послуги, трейдинг

О компании

Alebor Group — група компаній, яка працює на зерновому ринку України понад 10 років. Надає зерновиробникам повний цикл послуг, починаючи від збирання зерна в полі, транспортування, доробки та зберігання на елеваторах, до відвантаження, доставки до порту та реалізації.

Основні напрямки діяльності:

  • обробка землі;
  • збір врожаю;
  • зберігання на власних елеваторах;
  • очистка та сушіння, доробка зернових та олійних культур;
  • логістичні послуги;
  • перевалка;
  • трейдинг.

Структура Групи:

  «Христинівське ХПП» (Черкаська обл): потужність одночасного зберігання — 136 тис. т.

  «Вороновицьке ХПП» (Вінницька обл): потужність одночасного зберігання — 197 тис. т.

  «Честне ХПП» (Одеська обл.): потужність одночасного зберігання — 39 тис. т.

Честне ХПП. Народження елеватора. Частина 1

Честне ХПП. Народження елеватора. Частина 2

«Вадул-Сіретський термінал» (ВСТ)

Першу чергу  терміналу на кордоні з Румунією група розпочала будувати у 2022 р., а у листопаді «ВСТ» перевантажено перші 17 тис. т зерна. Перевалка на терміналі здійснюється напряму з вагона у вагон, через транспортну систему і робочу вежу. 

«Вадул-Сіретський термінал» має 3 силоси по 10 тис. т для накопичення зерна, 2 точки автоприймання, 2 залізничні гілки для перевантаження зерна з ширококолійних українських вагонів на європейські вузькоколійні. На завантаження румунського потягу у 32 вагони зараз потрібно 12 годин, після того, як на «ВСТ» завершиться будівництво другої точки навантажування, термін обробки  скоротиться до 8 годин. 

На «Вадул-Сіретському терміналі» можуть працювати з двома культурами одночасно, наприклад, одні автівки приймати на вагони, а другі — у силоси. В подальшому технологічних поточних ліній має стати дві, а потужності зберігання розширитися до 100 тис. т. 

Читати за темою: Стратегічне рішення — Alebor Group про будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

Транспортна компанія «Болеко» (Черкаська обл.): це 100 зерновозів МАN, 60 вантажівок КАМАЗ, 10 сучасних комбайнів CLAAS Lexion 600, 5 бункерів-перевантажувачів ПБН-40, 5 тракторів John Deere.

Обсяг зерна, що перевозиться — до 300 тис. т.

  Транспортна компанія «Автоера» (Одеська обл.): має 50 великовантажних зерновозів марки МАN.

Основний вид діяльності транспортно-експедиторської компанії «Автоера» — перевезення зернових та олійних культур.

Торговельний підрозділ компанії:

Торговий підрозділ закуповує повний спектр зернових та олійних культур: пшениця продовольча та фуражна, ячмінь, кукурудза, соняшник та ріпак; Alebor Group працює з ключовими гравцями ринку — ADM, Louis Dreyfus, Bunge, Kernel, Cargill, Glencore тощо.

Історія розвитку:

Травень 2009 р. — Історія групи компаній розпочалася з придбання Олексієм Кустовим та його іноземними партнерами колишньої бази райспоживспілки у м. Христинівка Черкаської області. Підприємство було зареєстровано як базу приймання зернових та олійних культур з відвантаженням їх залізничним транспортом, для цього було зведено невелике автоприймання на 25 т. Згодом обсяг перевалки становив 10 тис. т. Компанію назвали ТОВ «Христинівське хлібоприймальне підприємство». Паралельно із цим партнери розвивали торговельну діяльність.

Червень 2011 р. — На «Христинівському ХПП» введено в експлуатацію другу чергу елеватора ємністю 11,5 тис. т. Торговельний підрозділ компанії за два роки відвантажив понад 200 тис. т зернових до морських портів.

Січень 2013 р. — Створення транспортної компанії «Болеко» з автопарком у 7 вантажних автомобілів серії MAN. Директором підприємства стає Микола Махневич. За результатами сезону, «Христинівське ХПП» здійснило перевалку 290 тис. т зернових та олійних культур, зробивши таким чином 7 «обертів».

Лютий 2014 р. — Група компаній отримала назву Alebor Group. Початок будівництва Alebor Group елеватора у селі Вороновиця під Вінницею.

Червень 2014 р. — Запуск нової черги «Христинівського ХПП», потужність одночасного зберігання зерна зросла з 42 тис. т до 74 тис. т. Пропускна спроможність транспортних систем становила 350 т/год. Три лінії автоприймання дали змогу відвантажувати 5 тис. т зернових на добу. 

Вересень 2014 р. — Урочисте відкриття нового сучасного елеватора у Винницькій області —  «Вороновицького ХПП», потужністю одночасного зберігання зерновых 50 тис. т.

Вересень 2015 р. — Запуск 2-й черги «Вороновицького ХПП», його потужність виросла до 104 тис. т одночасного зберігання. Автопарк компанії «Болеко» зріс до 77-ти одиниць сучасних зерновозів.

Жовтень 2015 р. — Alebor Group почала інвестувати у житлове будівництво. До її складу увійшла будівельна компанія Alebor Real Estate, яка працює відповідно до Європейських стандартів якості.

Липень 2016 р. — Alebor Group стала титульним спонсором 7-го, фінального етапу чемпіонату України з кантрі-кросу «Ukrainian Cross-Country» — «ALEBOR RACE».

Березень 2017 р. — На базі Балтського відділення (м. Балта, Одеської обл.) розпочато будівництво елеватора, розрахованого на 27,5 тис. т  зберігання зернових – ТОВ «Чесне хлібоприймальне підприємство». Перша черга елеватора введена в експлуатацію у вересні. 

Автопарк транспортної компанії «Болеко» збільшено до 60 MANів та 60 КАМАЗів. З'явився власний комбайновий парк із 5-ти сучасних комбайнів CLAAS Lexion 600.

Група компаній Alebor Group почала надавати зерновиробникам повний цикл послуг: від збирання зерна в полі, транспортування, доробки та зберігання — до реалізації зернових за найвигіднішими цінами.

Серпень 2018 р. — Збільшення потужностей двох елеваторів — «Вороновицьке ХПП» (140 тис. т) та «Чесне ХПП» (39 тис. т).

Вороновицкое ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 1

Вороновицкое ХПП. Новые мощности. Часть 2

Вороновицкое ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 3

Вороновицкое ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 4

Вороновицкое ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 5

Честное ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч.1

Честное ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 2

Честное ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 3

Честное ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 4

Честное ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 5

Вересень 2018 р.  Введення в експлуатацію 3-ї черги «Христинівського ХПП», збільшення потужності зерносховища до 136 тис. т.

Христиновское ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 1

Христиновское ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 2

Христиновское ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 3

Христиновское ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 4

Христиновское ХПП. Рождение элеватора. Новые мощности. Ч 5

2019 р.  Лабораторії елеваторів укомплектовано обладнанням для визначення спор сажки методом мікологічної експертизи зерна у зв'язку із запровадженням нового ДСТУ на пшеницю.

2022 р. — Будівництво нових ємностей для зберігання 60 тис. т зерна на «Вороновицькому ХПП».  На елеваторі встановлено 5 силосів по 10 тис. т та 1 силос на 7 тис. т виробництва KMZ Industries. Також побудовано систему автономного газопостачання скрапленим газом пропан-бутаном зерносушарки.

Прийнято рішення створити новий для Alebor Group напрямок: забезпечити 100%-ий сухопутний експорт продукції. В будівництво «Вадул-Сіретського терміналу» інвестували власні кошти. В липні розпочалось будівництво першої черги, силосне обладнання постачала компанія KMZ Industries.

2023 р. — у лютому розпочав повноцінну роботу новий перевантажувальний «Вадул-Сіретський термінал». До початку прийомки пізньої зернової групи Alebor Group планує довести потужності одночасного зберігання на терміналі до 100 тис. т, додати оперативні силоси та сушарку.

Читати за темою:

АгроЭкспедиция. День 4. Alebor Group и Кусто Агро

Внедрение процедур НАССР на элеваторах Alebor Group

Алексей Цуркан: Без добавленных мощностей в этом сезоне элеваторы Alebor Group могли бы «засыпаться»

# Співвласники Групи компаній Alebor Group — Олексій Кустов та Віталій Дімов.

Профіль Фейсбук

Адрес Черкаська область, г Христинівка, вул. Юбілейна, 20
1(067) 743-44-42 (Генеральный директор)
Сайтhttp://alebor.com/